Turistický kroužek na zámku

Turistický kroužek na zámku

Turistická výprava na zámek Holešov

V sobotu 16. května se členové turistického kroužku vydali na další společnou výpravu, tentokrát do krásného historického města Holešov, kde navštívili místní zámek a jeho okolí.

Ještě před samotnou prohlídkou zámku jsme se zastavili v kostele sv. Anny. V tichém a příjemném prostředí tohoto kostela jsme si prohlédli jeho interiér a společně se pomodlili za naši školu, žáky i učitele.

Poté už naše kroky směřovaly k holešovskému zámku. Prohlídku jsme zahájili v rozsáhlé zámecké zahradě ve francouzském stylu, kterou zdobí upravené aleje, zeleň a rozlehlé vodní plochy. Následovala komentovaná prohlídka interiérů renesančního sídla, během níž jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o historii zámku, jeho majitelích i životě v minulých stoletích.

Žáci během celé prohlídky projevovali velký zájem, aktivně se zapojovali a panu průvodci pokládali řadu zvídavých otázek, na které ochotně a s nadšením odpovídal. Velkým zpestřením byla také výstava stavebnice Merkur, která byla na zámku nainstalována a zaujala malé i větší návštěvníky.

Příjemně strávený den jsme zakončili tradiční zastávkou v místní cukrárně, kde si všichni pochutnali na sladké odměně a sdíleli společné zážitky z výletu.

 

Klaudie Pružincová, Jana Komoňová a Lenka Potěšilová

Zpět na přehled galerií